חידוש דרכון – בקשה לדרכון

תוקף הדרכון שלכם נגמר? מעוניינים לבצע חידוש דרכון או בקשה לדרכון חדש? מהיום אתם לא צריכים לעמוד בתור ולחכות שעות בסניפים של משרד הפנים, אלא אתם יכולים לעשות חידוש לדרכון שלכם ישירות דרך האינטרנט! יש לכם שאלות נוספות בנושא? לחצו כאן למעבר לתשובות!
כמו כן, חשוב לדעת שבגלל שאתם מזמינים דרך האינטרנט אתם גם חוסכים זמן וגם מקבלים תשלום מוזל על חידוש הדרכון באינטרנט בתקופת החורף!
אז מה צריך לעשות כדי להגיש בקשה לחידוש דרכון או תעודות מעבר? לעבור מס’ שלבים הכוללים את תהליך הבירור לזכאות לדרכון/תעודת מעבר, למלא פרטים אישיים, לשלם ולקבל אישור תשלום.

בגדול? מדובר ב2 שלבים פשוטים. הראשון דורש ממכם לשלם באינטרנט לצורך חידוש או הנפקה חדשה ועם מספר האישור להגיע לסניף והפעולה השנייה היא הזמנת תור באופן מקוון

היום יש חוק חדש במדינת ישראל: חובה לחדש את הדרכון הישן שפג תוקף לדרכון ביומטרי חדש. רוצים להמנע מתורים ארוכים במשרד הפנים או בנתב”ג בכניסה או יציאה מהארץ? לחצו כאן לקבלת מידע חשוב על הנפקת דרכון ביומטרי ועל האופציות העומדות לפניכם בנושא חידוש הדרכון או תעודת הזהות!

איך חידוש דרכון מתבצע דרך האינטרנט? עקבו אחר השלבים הבאים:

א. כניסה לאתר של רשות האוכלוסין ההגירה ומילוי הטופס בנושא הבקשה לחידוש הדרכון שלכם – לחיצה כאן תוביל אתכם באופן ישיר לאתר ולטופס (לאחר כ-5 שניות תצטרכו ללחוץ בצד ימין למעלה – “המשך”)

בקשה לחידוש דרכון באינטרנט אונליין
בקשה לחידוש דרכון באינטרנט אונליין (לחצו על התמונה להגדלה)

ב. הזנת פרטים אישיים: מספר תעודת זהות, שם משפחה, שם פרטי, מין (זכר/נקבה), מצב אישי (רווק,נשוי,אלמן, גרוש), וגם תאריך לידה מלא הכולל יום,חודש ושנה. לאחר מכן תצטרכו לרשום את ארץ הלידה שלכם. ברירת המחדל היא ישראל. לאחר שמילאתם את כל הפרטים לחצו המשך.

ג. מענה על שאלות:
לאחר שלחצתם המשך בטופס תצטרכו לענות על השאלה הבאה: “האם היו לך בעבר דרכון או תעודת מעבר?”. התשובות האפשריות הינן:
– היה לי דרכון בעבר.
אם תסמנו שהיה לכם דרכון בעבר השאלה הבאה שתישאלו על ידי המערכת הינה: האם הדרכון ברשותך (כן/לא)
– היתה לי תעודת מעבר בעבר.
אם תסמנו שהייתה לכם תעודת מעבר בעבר השאלה הבאה שתישאלו על ידי המערכת הינה: האם חלפו 5 שנים מיום שהונפקה התעודה הישנה? (כן/לא/לא יודע)
– לא היו לי דרכון או תעודת מעבר בעבר.
אם תסמנו את תשובה זו המערכת תבקש ממכם לסמן האם אתם אזרחי ישראל או לא.

כמו כן, לאחר מכן המערכת תשאל את העונים מס’ שאלות כגון: האם הדרכון אבד, נגנב, הושחת, כמה זמן חלף מאז הפעם האחרונה שהונפק הדרכון שלכם, תאריך הוצאת הדרכון,
ד. לאחר בירור הזכאות ומילוי הפרטים האישיים תצטרכו לשלם אונליין.
דרכון רגיל:
המחיר בלשכה אצל הפקיד הוא – ₪275
המחיר באינטרנט או בעמדת השירות הוא – ₪195
דרכון עסקי כפול (מכיל 64 עמודים):
המחיר בלשכה אצל הפקיד הוא – ₪445
המחיר באינטרנט או בעמדת השירות הוא – ₪300
תעודת מעבר:
המחיר בלשכה אצל הפקיד הוא – ₪140
המחיר באינטרנט או בעמדת השירות הוא – ₪90

יש לכם כבר תור לחידוש דרכון ביומטרי ואתם רוצים לשנות / לבטל או לעדכן את המועד? לחצו כאן!

עזרנו לך? ניתן לדרג

עזרה בהזמנת תורים אונליין?

ניתן להשאיר פרטים וננסה לעזור לך!