תור למשרד הפנים דרכון ביומטרי

מחפשים לבצע הנפקת דרכון ביומטרי או תעודת זהות ביומטרית? הגעתם למקום הנכון שיסביר לכם כיצד להוציא או לחדש את הדרכון שלכם ולקבל רקע ומידע ספציפי בנושא! אז נתחיל מהשאלה הראשונה – מה זה דרכון ביומטרי? מה זאת תעודת זהות ביומטרית?

דרכון ביומטרי, תעודת מעבר או תעודת זהות ביומטרית היא למעשה תעודה שמזהה כל אדם תושב ישראל. התעודה מכילה שבב מיוחד שבתוכו יהיו כל הנתונים הביומטרים של האדם המחזיק בתעודה (תמונת פנים, טביעות אצבעות ותווי פנים). כמו כן, הנתונים הללו ייכנסו למאגר ביומטרי גדול אשר מאובטח ומנותק מכל רשת אחרת בכדי לשמור על הנתונים חסויים.

למעשה, החל מה1.6.17 יצא חוק שעבר בכנסת שתושבי מדינת ישראל שיש להם תעודת זהות, דרכון או תעודת מעבר בתוקף יוכלו להמשיך להשתמש בהם, רק עד לסיום התוקף של התעודה שנמצאת אצלהם. משמע, בשביל לחדש את הדרכון , את תעודת הזהות או את תעודת המעבר תצטרכו להגיע למשרד הפנים ללשכה של רשות האוכלוסין וההגירה הקרובה ביותר בעירכם ולקבל הנפקת תעודה/דרכון ביומטרי מיוחד ומותאם עבורכם. בשביל למנוע זיופים של תווי פנים או התחזות לאנשים אחרים, כל תמונות הפנים המצולמות יכנסו למאגר ביומטרי ארצי. כמו כן, חשוב לציין כי יש לכם אפשרות לבחור אם להכניס גם את טביעות האצבע למאגר או שמא להשאיר אותם חסויות. אנו ממליצים להשאיר אותם חסויות ללא הכנסה למאגר הביומטרי. אך חשוב לומר כי אם תסכימו שטביעת האצבע שלכם תכנס לתיעוד הביומטרי תקבלו תעודה, דרכון או תעודת מעבר בתוקף ל-10 שנים. אם לא תסכימו תקבלו רק ל-5 שנים.

 
דרכון ביומטרי חובה? חשוב שתדעו!

כן, הוצאת דרכון ביומטרי הינו חובה! חוק “המאגר הביומטרי” נכנס לתוקף בדיוק ב1.6.17 ולכן כל התעודות החדשות שמשרד הפנים מנפיק יהיו בצורה הביומטרית ויכנסו למאגר. לכן, לא ניתן יותר בישראל להוציא תעודת זהות או דרכון רגילים כבעבר.
אם יש לכם כעת תעודת זהות או דרכון בתוקף אין צורך שתגיעו להחליף או לחדש אם לא פג לכם התוקף. רק במידה ואתם צריכים לחדש את הדרכון או את התעודה שלכם תצטרכו להגיע ולהחליף אותם לתעודה ביומטרית. אם ילדיכם מתחת לגיל 18 וצריכים להוציא תעודת זהות אז תצטרכו להגיע איתם יחדיו ללשכת משרד הפנים הקרובה ביותר אליכם.

הנפקת דרכון ביומטרי או תעודת זהות ביומטרית – קצת על התהליך

תור לדרכון ביומטרי
תור לדרכון ביומטרי

בכדי לבצע אימות שהאדם העומד מול נותן השירות הוא אכן האדם האמיתי, המחשב יריץ מספר שאלות באופן אקראי. התשובות שתענו יאומתו עם המידע הקיים במאגר. לאחר מכן יצלמו אתכם לצילומי פנים ויקחו טביעות אצבע. מדובר בתהליך פשוט ולא כואב שמתבצע על ידי סריקה אלקטרונית. מדובר בהליך קצר ומהיר. מה שקצת מעיק הוא התורים הארוכים אשר ידרשו ממכם להמתין שעות בסבלנות. לכן אנו ממליצים לקבוע תור אונליין דרך האינטרנט בכדי לחדש את הדרכון או התעודת הזהות הישנים לדרכון ביומטרי חדש. (ראו מידע בסוף העמוד על אופציה זו)

דרכון ביומטרי מחיר – אז כמה עולה דרכון ביומטרי?

כולם חושבים שבגלל שזה עכשיו חוק להוציא דרכון ביומטרי אז מדינת ישראל “תדפוק” את התושבים ותגרום להם לשלם על זה כסף, כמו מס להעשרת קופת המדינה.

אך למעשה אנו שמחים לבשר לכם כי תעודת הזהות או הדרכון הביומטרי שיונפקו יהיו ללא תשלום. אך חשוב לציין, שרק התעודה הראשונה שתנפיקו תהיה ללא תשלום. אם תאבדו את התעודה, יגנבו לכם אותה או בטעות תשחיתו אותה (למשל תקפצו לים עם התעודה בכיס והיא תהרס) אז תצטרכו לשלם את תשלום האגרה הקבוע בחוק.

כמה זמן לוקח לבצע הוצאת דרכון ביומטרי מהיום שאתם מגיעים לחידוש דרכון?

הגעתם ללשכה של משרד הפנים ומחלקת רשות האוכלוסין וההגירה בכדי לבצע הנפקת דרכון ביומטרי, הצטלמתם ולקחו ממכם תווי פנים וטביעות אצבע, חתמתם על כל הטפסים ויצאתם מאושרים. אך תוך כמה זמן תוכלו לקבל את התעודה? האם צריך להגיע שוב? איך זה מתבצע?

 
 

אז חשוב שתדעו שהכרטיס מיוצר במפעל בישראל ולכן תעודת הזהות הביומטרית והדרכון הביומטי יישלחו אליכם לבית תוך עשרה ימי עבודה מהיום שהייתם בלשכה בכדי להוציא אותו. חשוב לומר כי לא צריך להגיע פעם נוספת בשביל לאסוף את הדרכון או את תעודת הזהות. דבר זה יחסוך לכם זמן יקר של המתנה בתורים ארוכים רק בשביל לקחת דרכון או תעודה, מה שהיה בעבר.

איך מזמינים תור עבור חידוש דרכון ביומטרי?

יש אפשרות להזמין תור אונליין למשרד הפנים וסניפי רשות האוכלוסין וההגירה המחולקים לפי איזורי פעילות בערים בישראל. הכנו עבורכם רשימה מסודרת שבה תוכלו לקבוע תור ישירות מול הסניף המבוקש בעירכם לחידוש הדרכון ולהוצאת דרכון ביומטרי. לחצו כאן!

כמו כן, חשוב למלא את הטופס לחידוש דרכון ביומטרי – מוזמנים ללחוץ ולהדפיס:

 

מילוי טופס לחידוש דרכון ביומטרי
מילוי טופס לחידוש דרכון ביומטרי
עזרנו לך? ניתן לדרג

לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בהזמנת תורים אונליין?

ניתן להשאיר פרטים וננסה לעזור לך!