חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טופס 250: אל תוותרו על הפיצוי שמגיע לכם

כולנו יכולים למצוא את עצמנו יום אחד כשאנחנו זקוקים לעזרה. אנחנו יכולים לנהל את החיים שלנו כרגיל, להקים משפחה, להתפתח בעבודה, לקבל העלאה, להשקיע ואז… לעבור חס וחלילה תאונת דרכים ולמצוא את עצמנו בסיטואציה זרה ומפחידה. לצערנו ישנן יותר מדי תאונות שכאלה וכשהן מתרחשות במסגרת העבודה, בדרך אליה ובחזרה, הן מוגדרות תחת תאונת עבודה ודורשות מילוי טופס 250.

טופס 250 של ביטוח לאומי הוא טופס עליו חותם העובד אך גם המעסיק. זהו המקום למלא את כל פרטי התאונה, לתאר את מה שהתרחש ולהסביר מה בדיוק התוצאה. כיוון שבמקרה של תאונת עבודה המעסיק צריך למלא את הפרטים, כל עובד צריך לוודא את תקינותם ולשים לב לפרטים הקטנים ביותר. האופן בו נמלא את הטופס ישפיע על הפיצויים שנקבל בהמשך הדרך ועל היכולת שלנו להמשיך את חיינו כפי שהיו לפני הן.

הבעיה עם מילוי פרטים לא נכונים

חשוב שנבין כי לא פעם אנחנו יכולים לחשוב כי התאונה לא הייתה כל כך נוראית. בסך הכול יצאנו ממנה בשלום, כנראה בלי פגיעות נוראיות, אך יכול להיות שזה מה שאנחנו מרגישים רק עכשיו. אם אנחנו נוטלים תרופות נגד כאבים מאז התאונה, זהו סימן שבעצם לא הכול בסדר. אם יש לנו כאבים שלא היו לפני כן, ברור שהם צריכים להיות מטופלים כראוי ושלנו מגיע פיצוי ראוי.

כאשר המעסיק ממלא טופס 250 הוא מסתכל על הנתונים שנמצאים מולו ויכול להיות שהוא לא ייחס חשיבות רבה לכל פרט. לרוב זה בכלל לא יהיה בכוונה אלא בשל חוסר תשומת לב וחוסר הבנה בחשיבות הגבוהה של הטופס וההשפעה שלו עלינו בסופו של דבר. בנוסף לכל אלה יש להביא בחשבון כי לפעמים ישנן בעיות גופניות שמתעוררות בשלב מאוחר ואם התביעה כבר נסגרה וקיבלנו פיצויים, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא פיצוי מתאים.

לקבל את כל הזכויות במקרה של תאונת עבודה

לכולנו יש זכויות מול ביטוח לאומי ועם זאת זהו התפקיד שלנו להקפיד על כך שנקבל את המגיע לנו. ברגע שעברנו תאונת עבודה אנחנו צריכים לוודא כי המעסיק שלנו ממלא את כל הפרטים בצורה המתאימה. כדאי לדעת כי העצמאיים שבנינו גם זכאים לפיצויים אך עליהם למלא טופס 283 שהוא למעשה המקביל עבור עצמאיים ובו רק אנחנו ממלאים את הנתונים ומפרטים את הפציעה.

במילוי הטפסים, 250 או 283 ולפני החתימה עליהם והעברה לביטוח הלאומי יש לבדוק כי אנחנו מבצעים את הכול כראוי. אנחנו יכולים למצוא מידע מקצועי ברשת ועדיף שנתייעץ עם עורך דין המומחה בתביעות מסוג זה וזאת כדי להבטיח כי נוכל באמת לקבל את הפיצוי המתאים. אין צורך למהר על מילוי הטופס אלא יש לבצע אותו כהלכה ועדיף לחתום ולשלוח רק לאחר התייעצות מקצועית.

 

לקבלת גרסת PDF  של טופס 250

עזרנו לך? ניתן לדרג

לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בהזמנת תורים אונליין?

ניתן להשאיר פרטים וננסה לעזור לך!

error: תוכן זה מוגן!