חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך להוציא ויזה לארצות הברית דרך ESTA אונליין – בקשת אשרת כניסה לארה”ב

מדריך אשרת כניסה: איך להוציא פטור מויזה לארצות הברית דרך ESTA

אחרי שנים רבות של תהליך, ישראל קיבלה פטור מויזה לארצות הברית, ישראלים יוכלו להיכנס אל ESTA ולהוציא אשרת כניסה לארצות הברית – ממלאים פרטים, משלמים אגרה ומקבלים אישור כניסה לארצות הברית ל 90 ימים.

בקצרה על אשרת כניסה לארצות הברית בהתאם לקבלת פטור לישראלים מויזה לארה”ב – הדברים שחשוב לדעת לפני שקונים כרטיס טיסה:

יש פטור לישראלים בכניסה לארצות הברית וכבר לא צריך להציג ויזה…בהתאם לקריטריונים.
יש לציין כי חייבים להראות אישור כניסה הנקרא ESTA ויש להנפיק אותו מראש. מדובר על הליך פשוט שעולה 21 דולר וחייבים לבצע אותו גם אם נוחתים בארצות הברית לקונקשן. קחו בחשבון ברגע שיש אישור לאשרה, ניתן לטוס. הם מתחייבים לתת תשובה תוך 72 שעות.
מי יכול להנפיק טופס ESTA לארצות הברית? רק בעלי דרכון ישראלי שהוא גם ביומטרי. אם אין לכם דרכון ביומטרי תהיו חייבים להנפיק אותו. קחו בחשבון שיש קושי בקביעת תורים לדרכונים ביומטרים וגם אחרי שתגיעו ותקבעו תור ייקח כחודש לקבל את הדרכון החדש הביתה, נא להיערך בהתאם.
אם יש ויזה בתוקף בדרכון ישן / ביומטרי – אפשר להכנס איתה.
לכל טיסה לארצות הברית צריך לשלם 21 דולר? לא. רק פעם אחת בשנתיים! משמע אם הייתם בפברואר בניו יורק וחזרתם לארץ ואז טסתם שוב ביולי לא תצטרכו לשלם שוב. ניואנס קטן, הesta תקפה לשנתיים, אבל אם הדרכון פג תוקף לפני השנתיים אז הesta ניתנת עד התאריך התפוגה של הדרכון.

נכון להיום – אם אין לכם דרכון ביומטרי או אם אין לכם ויזה לארצות הברית בדרכון כפי שקיבלתם מהשגרירות האמריקאית כאן בישראל לא תוכלו להכנס לארצות הברית.

עכשיו זה רשמי: החל מנובמבר 2023 תוכלו לקבל פטור מוויזה לארצות הברית

אחרי ההודעה הראשונה על פטור מויזה אמריקאית של שר החוץ, אלי כהן, ביום רביעי זה קרה ובהודעה משותפת של משרד החוץ ומשרד הביטחון לאומי האמריקאי, נמסר שישראל הצטרפה באופן רשמי למדינות הפטורות מויזה – מה המשמעות? במרבית המקרים, ישראלים לא יצטרכו יותר לעבור את התהליך המעיק של הוצאת ויזה בשגרירות ארצות הברית בישראל.
לאחר שנים רבות בהן ישראל ניהלה משא ומתן עם ארצות הברית כדי להשיג פטור מויזה, בניהם דנו על מגבלות וחובות שונות, ההסכם נחתם, אושר מהצד הישראלי והשבוע כאמור אושר גם על ידי הצד האמריקאי, מסלול פטור מויזה לארצות הברית צפוי להיכנס לתוקף ב-30 בנובמבר 2023.
טרם שר כזה או אחר ייקחו את הקרדיט לפטור מויזה אמריקאית, זכרו שפטור מויזה על שולחן ישראל-ארה”ב כבר למעלה משני עשורים והתהליך התחיל לאט לאט עם עצירות לפני כעשור, בשנים האחרונות חלה האצה בתכניות ובשנתיים האחרונות ישראל השלימה את התהליך והגיעה לסופו עם האישור הסופי לפטור מויזה.

עד כה, ישראלים שרצו לטוס לארצות הברית נדרשו להגיש בקשה לויזה בשגרירות ארצות הברית בישראל, לקבוע תור לשגרירות ארצות הברית, ההליך היה ארוך ומסורבל, והוא כלל הגשת טפסים רבים, המתנה בתור שיכל לקחת שעות, סרבול עם שמירת חפצים, תשלום אגרה, ראיונות אישיים ובעיקר הרבה אי נוחות.
רוב הישראלים נפרדים מתהליך המסורבל הישן ובאמצעות מערכת ESTA להוצאת אשרת כניסה לישראלים בארצות הברית, ניתן להוציא אישור כניסה תוך דקות בודדות.

אישור ESTA: מדריך לפטור מוויזה לארה"ב

מידע רב מופץ על הוצאת אשרת כניסה לארצות הברית, כדי להבין איך מוציאים פטור מויזה לארה”ב, ריכזנו עבורכם את כל השאלות והתשובות בנושא תכנית פטור מויזה לארה”ב (VWP).
כמו כן, אחרי שתקראו את המדריך, חשוב להיזהר מנוכלים, בהמשך המדריך תקבלו את הטיפים כיצד להיזהר מרמאות בפטור בויזה.

למה פטור מויזה טוב לישראל?

בפן המדיני, פטור מויזה מאפשר למדינה להקל על אזרחיה שרבים מהם מבזבזים זמן רב וכסף כדי להוציא ויזה לארצות הברית, בנוס, פטור מויזה צפוי להרחיב עוד יותר את התנועה בין שתי המדינות וצפויה עלייה ניכרת במספר הישראלים שיגיעו לחופשה או עסקים בארצות הברית.
מצידם של האזרחים הישראלים, מדובר על הקלה משמעותית במיוחד בכל הקשור לכניסה לארצות הברית, תהליך של טיסה לארצות הברית הפך מעיק וארוך הרבה יותר עקב הצורך בהוצאת ויזה לארצות הברית וזמן לא קצר של אי ודאות, כיום דקות בודדות על המחשב ואישור הכניסה בידיים שלכם בתשלום נמוך משמעותית, כמעט ללא בירוקרטיה ועם זמן המתנה קצר במיוחד.

מה המחיר שישראל שילמה כדי להיכנס למועדון מדינות עם פטור מויזה אמריקאית?

אזרחים אמריקאים רבים, גם כאלו המתגוררים במדינות שונות, יהיו רשאים להיכנס לישראל, כך למשל, ישראל מחויבת לאפשר כניסה של פלסטינים ואף סורים, לבנונים, איראנים ואזרחי כל המדינות המחזיקים גם באזרחות אמריקאית.
מומחי ביטחון ישראלים מזהירים מהקושי להתמודד עם חדירת מרגלים וסוכנים זרים, אך נראה כי הזמן הרב שישראל התעכבה עם תוכנית הפטור מהויזה מאפשר לה כיום להתמודד עם האתגר.
בנוסף, האמריקאים יוכלו לבדוק מול משטרת ישראל לגבי עבר פלילי, הגישה של האמריקאים למידע פלילי על אזרחים ישראלים הוא מוגבל ויינתן רק במצבים חריגים וכן מידע מדגמי.

לאילו מדינות יש פטור מויזה לארצות הברית?

מועדון ה- 40 היוקרתי, הפך למועדון ה- 41 בעקבות הצטרפותה של ישראל ועמידה בתנאים הנדרשים.
מלבד ישראל, במועדון תוכלו למצוא את צרפת, גרמניה, איטליה, אוסטרליה, יפן, פורטוגל, אוסטריה, אנגליה, מונקו, אנדורה, לוקסמבורג, איסלנד, שבדיה, ניו זילנד, אילנד, שוויץ, דנמרק, הולנד, נורבגיה, פינלנד, צ’כיה, דרום קוריאה, יוון, פולין, ליטה, נורווגיה, שוודיה, איסלנד, סלובניה, סינגפור, ליכטנשטיין, סן מרינו, לטביה, בלגיה, טייוואן, הונגריה, אסטוניה, קרואטיה, צ’ילה וברוניי.

האם ויזת תייר רגילה מבוטלת?

לא, הויזה הרגילה נשארת ותתאים למצבים שונים, לרוב ישראלים שצריכים יותר זמן תוקף ושהות ארוכה יותר יבחרו במסלול הרגיל או כאלו שאשרת השהייה במסגרת תוכנית הפטור לא אושרה.

מי יכול להוציא פטור מויזה?

ישראלי או אזרח מאחת ממדינות הפטור, בעל דרכון ביומטרי בלבד, הדרכון חייב להיות קריא וברור, עליכם להחזיק בביטוח נסיעות לחו”ל (ביטוח בריאות) וחובת דיווח על כל שינוי בתוכנית הנסיעה התיירותית או העסקית שלכם בארצות הברית.

esta visa usa
esta visa usa

איך מוצאים פטור מויזה?

כדי להוציא אשרת כניסה לארצות הברית נכנסים אל מערכת מקוונת בשם ESTA  (Electronic System for Travel Authorization), המערכת מסננת את הבקשות הרבות לארה”ב והיא תהליך חובה עבור אדם שנמ
מערכת אסטה לאישור כניסה לארצות הברית כולל טופס המקוון, בטופס תצטרכו למלא פרטים אישיים ושאלות אישיות, בין היתר ישאלו אתכם על שמכם, תאריך הלידה, כתבות ופרטים נוספים שמופיעים בדרכון (יש לענות בצורה מדויקת וכפי שמופיע בדרכון), פרטים אישיים שונים (דוא”ל, כתובת הבית וטלפון), שאלות על משך השהייה בארצות הברית, מטרת הביקור, נסיעות קודמות וכל מידע נוסף שהרשויות האמריקאיות ייבחרו במסגרת ההליך המקוון.
בסיום בקשתכם תתקבל עד 72 שעות, לעיתים תוכלו לקבל תשובה תוך 24-48 שעות, אם בקשתכם אושרה תוכל לקבל אישור ESTA שיאפשר לכם כניסה לארצות הברית.
בדקתם את הבקשה? שלמו את האגרה וקבלו את האישור אל הדואר האלקטרוני שלכם.

כמה עולה להוציא אשרת כניסה לארצות הברית?

לאחר מילוי הטופס המקוון תצטרכו לשלם גם כן באופן מקוון, העלות העדכנית היא 21 דולר לאדם.
מדובר על הוזלה משמעותית עבור הישראלים, עד כה לויזת תייר הצטרכו הישראלים לשלם כ- 185 דולר לאדם ורק כדי להיכנס לארצות הברית לחופשה או נסיעת עסקים קצרה, יחד עם הזמן הרב בקביעת תורים, המתנה והוצאת הויזה עצמה הישראלים חסכו זמן רב ולא מעט כסף.
זכרו כי האמריקאים עשויים לשנות את עלות האשרה מעת לעת.

כמה זמן לוקח לקבל אישור ESTA לארצות הברית?

לאחר שהשקעתם מספר דקות בודדות כדי למלא את הטופס המקוון ולשלם את האגרה, תקבלו תשובה עד 72 שעות מהתשלום ולרוב תוך יום-יומיים התשובה עם האישור תגיע אליכם.
מדובר על שינוי משמעותי, עד כה במסלול ויזת תייר רגילה הישראלים היו צריכים להמתין לעיתים יותר מחודש לזמן טיפול בבקשת ויזה.

מתי מומלץ להגיש בקשה לאישור כניסה לארצות הברית?

מוקדם ככל האפשר, מומלץ להגיש את הבקשה כבר בשלב תכנון הנסיעה לארצות הברית, על אף שהאישור מתקבל תוך זמן קצר, מומלץ לסיים עם החלק המהיר הזה כבר בהתחלה ולהבטיח שיש ברשותכם אישור כזה.
במקרים מסוימים, משיקולם של האמריקאים (לרוב במקרים פליליים או עבירות ישנות שביצעתם במסגרת הויזה), לא ייתקבל הפטור דרך המערכת.

לכמה זמן תקף אישור כניסה ESTA?

מסלול פטור מויזה תקף לשנתיים מיום האישור, מדובר על זמן סביר מכוון שחלק גדול מהישראלים אינם טסים לארה”ב בכל שנה-שנתיים ומסלול פטור מויזה יתאים לחלק גדול מהמצבים.
ויזת תייר רגילה דרך השגרירות תקפה לרוב למשך 10 שנים.

כמה זמן אפשר לשהות בארצות הברית עם אישור ESTA?

פטור מויזה לארצות הברית מאפשר לכם שהייה של עד 90 יום, ארצות הברית גדולה אמנם אך רוב הישראלים לא יצטרכו יותר מ-90 ימים לצורך תיירות ועסקים.
ויזת תייר רגילה תאפשר לכם שהייה של עד 180 ימים בארה”ב.

מה יותר טוב: אישור ESTA או ויזת תייר רגילה?

התשובה נעוצה בצרכים שלכם, בחנו את ההבדלים בין אישור ESTA לבין ויזת תייר רגילה והחליטו בעצמכם את המסלול הרצוי:

הבדל בין ESTA לבין ויזת תייר רגילה

 סוג מסלול

מסלול אישור ESTA  – פטור מויזה לארה”ב

מסלול ויזת תייר רגילה

תוקף אישור

שנתיים

עד 10 שנים

זמן שהייה בארה”ב

עד 90 ימים

עד 180 ימים

עלות

21$

185$

זמן טיפול בבקשה

עד שלושה ימים

כחודש

בירוקרטיה

מועטה

רבה

אחוז אישורים

קרוב ל- 100%

בהתאם לפרמטרים של כל מועמד/ת לכניסה

 

מה קורה אם שוהים מעבר ל- 90 יום עם אישור ESTA?

אם חוויתם בעבר תהליך הוצאת דרכון אמריקאי כנראה שהבנתם שבארה”ב מקפידים מאוד, ההמלצה היא לא לשהות מעבר ל- 90 יום עם פטור מויזה, המסלול נועד במכוון לשהות קצרה ומספק מענה לקהל רחב של אנשים.
האמריקאים לא רואים בחיוב הפרה של כללים ובמיוחד מהותיים כמו הגבלת מספר ימי שהות ולרוב שוללים פטור מויזה לאדם ששהה למעלה מ-90 ימים במסגרת פטור מויזה, בנוסף הדבר עלול להסתבך בהוצאת ויזה במסלול הרגיל בפעם הבאה.
אם אתם רגילים לשהות בארצות הברית מעבר ל-90 יום, במסלול הרגיל של חצי שנה תצטרכו להוציא ויזה בשגרירות ארצות הברית, כפי שכל הישראלים הוציאו עד היום.

האם אישור ESTA מבטיח כניסה לארצות הברית?

אישור ESTA  יאפשר לכם להיכנס לארצות הברית ל- 90 יום, אך תשובה חיובית תוביל אתכם עד לשער הכניסה לארצות הברית, האישור לא מבטיח ב- 100% כניסה לארצות הברית, אם תעוררו חשד כלשהו או שתעברו יעבור על החוקים השונים, ייתכן ופקידי הביקורות גבולות יעכבו אתכם בשדה ואף יחזירו אתכם חזרה לארצות הברית, התרחיש אמנם לא נפוץ מאוד וייתכן שייגמר בתשאול בלבד, סירוב כניסה לארצות הברית בשער הכניסה הבינלאומי של האמריקאים יכול לקרות גם למחזיקי ויזה רגילה לארצות הברית.

רוצים להימנע מסירוב כניסה לארצות הברית? אל תשחקו משחקים עם פקיד הגבולות, תשמרו את הבדיחות לחופשה או לעסקים בארצות הברית, ענו על כל שאלות פקיד הגבולות בצורה ברורה ושקופה, מה היעד שלכם בארצות הברית, היכן כרטיסי החזרה שלכם, מה אתם מתכוונים לעשות בו, מה משך השהייה שלכם, אילו מלונות וכל שאלה וגם אם היא אישית או נוגעת לעיסוקכם בישראל

מה עושים אם מקבלים תשובה שלילית לבקשת אישור ESTA?

אם לא מקבלים אישור כניסה דרך מסלול פטור מויזה, זהו לא סוף פסוק, צרו קשר עם שגרירות ארצות הברית ומלאו טופס DS160, במסלול הויזה הרגיל תצטרכו להמתין את הזמן הרב ולענות על שאלות מורחבות יותר.
אם יש לכם רישום פלילי כדי לאבטח את עצמכם ולדבר בגלוי על כך בשגרירות, הרשויות האמריקאיות יוכלו לבדוק מול משטרת ישראל לגבי עבר פלילי במידת הצורך, גם עבירות צווארון לבן עלולות להיחשב כעבירות חמורות שיובילו לסירוב כניסה לארה”ב ולאי הנפקת ויזת פטור או ויזה רגילה לתייר.  

האם ישראל תישאר לנצח במועדון המדינות הפטורות מויזה?

תכנית פטור מויזה לארצות הברית תוכל להישאר לשנים רבות אך הסכם הפטור לישראלים לא מבטיח שישראל לא תיצא לעולם מהתכנית, על הישראלים להיזהר מניצול יתר של הפטור, מדינות שונות הוצאו בעבר מתכנית פטור ויזה לארצות הברית, מדינה בולטת היא אורוגוואי שיצאה מתכנית הפטור בשנת 2002 עקב ריבוי אזרחי המדינה שהגיעו לחופשה ונשארו במשך זמן רב בארצות הברית כשוהים בלתי חוקיים.
כמו כן, בעתיד ארצות הברית תוכל להקשיח תנאים לישראלים בתכנית הפטור.

היזהרו מרמאים: התהליך פשוט אך יש מי שינצל אתכם

שימו לב, אל תפילו לתרמית ושקרים של אתרים רבים שמציעים לבצע את התהליך עבורכם, אם תחפשו פטור מויזה לארצות הברית או איך להוציא אישור שהייה לארה”ב, יקפצו לכם אתרים רבים שינסו לגבות מכם סכומים של פי 3-4 מהסכום הרגיל, בעוד שכפי שקראתם במדריך המלא להוצאת פטור מויזה לישראלים – יש להיכנס רק לאתר הרשמי של ESTA ולא לבצע את התהליך דרך צד שלישי שיגזור עליכם קופון שמן ולעיתים מדובר על עוקץ של ממש. 

דגשים לעצלנים: כל מה שצריך לדעת בנקודות
לא היה לכם כוח להשקיע כמה דקות כדי לקרוא, הנה כל הנקודות החשובות:

 • עליכם להיות אזרח של אחת מ 41 המדינות במועדון המדינות בעלות פטור מויזה לארצות הברית, כיום ישראל היא חלק מהמועדון היוקרתי.
 • ההסכם פטור מוויזה לארצות הברית ייכנס לתוקף החל מיום 30.11.2023.
 • עליכם להחזיק דרכון ביומטרי.
 • פטור מויזה לארצות הברית תקף לסיבות הביקור הבאות: תיירות, עסקים, עצירת ביניים.
  מתכוונים ללמוד או לעבור? פטור מויזה לא עבורכם.
 • פטור מויזה נועד לבעלי היעדר עבירות פליליות, בעבירות פליליות קטנות ייתכן שלא תהיה בעיה לקבל אישור פטור.
 • הוצאת אשרת שהייה בארצות הברית, במקום ויזה, מבוצעת דרך מערכת  ESTA, יש למלא את הטופס ולשם רק באתר הרשמי של ESTA.
 • עלות: 21 דולר, המחיר עשוי להשתנות להחלטת האמריקאים.
 • זמן השקעה: מילוי הטופס המקוון ותשלום ייקחו לרוב דקות בודדות.
 • זמן טיפול בבקשה: עד 72 שעות, לרוב התשובה תתקבל עוד לפני.
 • סדר הפעולות: ענו על שאלות, הקלידו את הפרטים האישיים כפי שמופיעים בדרכון, הקלידו מידע על הנסיעות שלכם וכן ענו על שאלות נוספות לבקשת האמריקאים, בסיום המתינו לתשובה באמצעות בדיקת סטטוס ושלמו את האגרה.
 • אם קיבלתם אישור לפטור מויזה תצטרכו לענות על שאלות גם בשער הכניסה לארה”ב.
 • תוקף אישור הפטור הוא לשנתיים.

משך שהות מקסימלית: 90 ימים, אין לשהות מעבר לאישור.

שאלות תשובות לסיכום

נכנסים למערכת EATA, ממלאים פרטים אישיים ועונים על כל השאלות מטעם הרשויות האמריקאיות, ממתינים לתשובה ומשלמים את האגרה בסיום התהליך.

מסלול פטור מויזה לארה”ב עולה 21 דולר בקרב כל המדינות בקבוצת מדינות הפטור, העלות עשויה להשתנות מעת לעת.

סוגי האישורים תלויים בצרכים האישיים שלכם, אישור פטור מויזה לארה”ב במערכת ESTA זול יותר אך תקף לשנתיים ועם אפשרות לשהייה של עד 90 ימים, ויזת תייר לארה”ב דרך השגרירות תהיה יקרה יותר אך תקפה לרוב ל- 10 שנים ומאפשרת שהייה של עד 180 ימים.

הדעות על כך חלוקות, למשך למעלה מעשור מדינת ישראל וארה”ב עובדות על הצטרפותה של ישראל למסלול הפטור, ישראל צפויה להתמודד עם אתגרים ביטחוניים שונים אך מקלה על אזרחיה ומהדקת את קשריה עם ארה”ב.

עזרנו לך? ניתן לדרג

לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בהזמנת תורים אונליין?

ניתן להשאיר פרטים וננסה לעזור לך!

error: תוכן זה מוגן!